RD5122-6-9M6
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 9.6MH 6A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RD5122-6-9M6 PDF
Type Description
Series:RD
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:9.6 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):52.55mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:850V
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-25°C ~ 110°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)