PHBC13-1R2A0127V
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NMC 116.4UH 6A 0.0317OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PHBC13-1R2A0127V PDF
Type Description
Series:PHBC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:127 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)