DKIH-3358-50D7-NK
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 50A 3LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DKIH-3358-50D7-NK PDF
Type Description
Series:DKIH
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):50A
DC Resistance (DCR) (Max):0.4mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.283" Dia (58.00mm)
Height (Max):1.220" (31.00mm)