EXC-14CE121U
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CMC 100MA 2LN 120 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
EXC-14CE121U PDF
Type Description
Series:EXC14
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):3.8Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Height (Max):0.020" (0.50mm)
Package / Case:0302 (0806 Metric)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC-10-20J
SC-10-20J
COMMON MODE CHOKE 2MH 10A 2LN TH