CM3440Z171B-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 20A 2LN 170 OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM3440Z171B-10 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:170 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):1mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.395" L x 0.335" W (10.03mm x 8.51mm)
Height (Max):0.508" (12.90mm)