B82791G2251N020
Description
CMC 47MH 250MA 2LN TH
DataSheet
B82791G2251N020 PDF
Type Description
Series:B82791
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.4Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max):0.315" (8.00mm)