DCM321835V1-273NHF
Description
CMC 27MH 1.6A 2LN TH
DataSheet
DCM321835V1-273NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.280" L x 0.728" W (32.50mm x 18.50mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSR21NVS-M25064
SSR21NVS-M25064
CMC 6.4MH 2.5A 0.09OHM WIDE IMPE
SN3-300
SN3-300
NMC 20.0UH 0.5A 0.1500 OHM TH
PL8205
PL8205
COMMON MODE CHOKE 4.7A 2LN SMD
DCM321835V1-273NHF
DCM321835V1-273NHF
CMC 27MH 1.6A 2LN TH
804-001-06ZNU6-7PC
804-001-06ZNU6-7PC
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP