B82731M2901A030
Description
CMC 15MH 900MA 2LN TH
DataSheet
B82731M2901A030 PDF
Type Description
Series:B82731
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):900mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.827" L x 0.591" W (21.00mm x 15.00mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 100UH 300MA 2LN 4 KOHM SMD
SC-05-300
SC-05-300
CMC 3MH,5A, 0.055OHM
B82721A2362N001
B82721A2362N001
CMC 400UH 3.6A 2LN TH
ELM 1-440
ELM 1-440
LED MT SR VERT
EL-USB-TP-LCD
EL-USB-TP-LCD
DATA LOG USB TEMP
B82731M2901A030
B82731M2901A030
CMC 15MH 900MA 2LN TH
MINI VACUUM PUMP 6V