SSR10HS-07265
Description
CMC 26.5MH 0.7A 0.85OHM WIDE IMP
DataSheet
SSR10HS-07265 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:26.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):850mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.531" (13.50mm)