B82730G3601A020
Description
CMC 4.7MH 600MA 2LN TH
DataSheet
B82730G3601A020 PDF
Type Description
Series:B82730
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.7 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):920mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm)
Height (Max):0.472" (12.00mm)