TCM1608G-650-4P-T200
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 100MA 4LN 65 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TCM1608G-650-4P-T200 PDF
Type Description
Series:TCM-G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:65 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.3Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.020" (0.50mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric), 8 Lead
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 150UH 20A 2LN TH