CM6296R-503
Description
CMC 50UH 10A 2LN SMD
DataSheet
CM6296R-503 PDF
Type Description
Series:CM6296R
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:50 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:1.058" L x 1.058" W (26.87mm x 26.87mm)
Height (Max):0.423" (10.74mm)