CM5740Z241B-10
Description
CMC 20A 4LN 100 OHM TH
DataSheet
CM5740Z241B-10 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):1.3mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.570" L x 0.395" W (14.48mm x 10.03mm)
Height (Max):0.424" (10.77mm)