B82721K2501U031
Description
CMC 280UH 500MA 2LN TH
DataSheet
B82721K2501U031 PDF
Type Description
Series:B82721
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:280 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.14Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max):0.803" (20.40mm)