B82724J8332N040
Description
RING CORE CHOKE 2X15MH 3A +70C
DataSheet
B82724J8332N040 PDF
Type Description
Series:B82724
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):90mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.232" L x 0.728" W (31.30mm x 18.50mm)
Height (Max):1.307" (33.20mm)