ACM4520V-421-2P-TL00
Description
CMC 1.4A 2LN 420OHM SMD AEC-Q200
DataSheet
ACM4520V-421-2P-TL00 PDF
Type Description
Series:ACM-V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:420 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):55mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)