SU9V-01100
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 10MH 100MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SU9V-01100 PDF
Type Description
Series:SU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):8Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 2.2MH 1.3A 2LN TH
SC-08-700
SC-08-700
CMC 7MH,8A, 0.04OHM
CMCC1206121MT
CMCC1206121MT
CMC 1206 120R 20%
HAN HIGH TEMP 10E CRIMP FEMALE
302407 BK001
302407 BK001
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000'
SU9V-01100
SU9V-01100
CMC 10MH 100MA 2LN TH
AX7PAF4-720.0000C
AX7PAF4-720.0000C
XTAL OSC XO 720.0000MHZ LVPECL