B82720A2301N040
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CMC 12MH 300MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
B82720A2301N040 PDF
Type Description
Series:B82720
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:12 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.559" L x 0.559" W (14.20mm x 14.20mm)
Height (Max):0.380" (9.65mm)