SRF3216-221Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 300MA 2LN 220 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF3216-221Y PDF
Type Description
Series:SRF3216
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:220 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):450mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.087" (2.20mm)