SHBC10-0R8A0107V
Description
NMC 85.2UH 3A 0.0530OHM TH
DataSheet
SHBC10-0R8A0107V PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:107 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):53mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height (Max):0.866" (22.00mm)