ICM0805ER900M
Description
CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
DataSheet
ICM0805ER900M PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):330mA
DC Resistance (DCR) (Max):350mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.057" (1.45mm)