RT8122-12-5M0
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 5MH 12A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RT8122-12-5M0 PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):12A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:425V
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Height (Max):1.299" (33.00mm)