SRF2012A-801Y
Description
CMC,2X1.2X1.2MM,800 OHMS 0.3A
DataSheet
SRF2012A-801Y PDF
Type Description
Series:SRF2012A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:800 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):880mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)