B82731H2801A030
Description
CMC 22MH 800MA 2LN TH
DataSheet
B82731H2801A030 PDF
Type Description
Series:B82731
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:22 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):800mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Height (Max):0.693" (17.60mm)