RN216-1-02-10M
Description
CMC 10MH 1A 2LN TH
DataSheet
RN216-1-02-10M PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):210mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max):0.996" (25.30mm)