UU10LFNP-B513
Description
CMC 51MH 150MA 2LN TH
DataSheet
UU10LFNP-B513 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:51 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):9.12Ohm
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.669" W (18.50mm x 17.00mm)
Height (Max):0.906" (23.00mm)