ACM2012H-381-2P-T05
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
COMMON MODE FILTERS FOR ULTRA HI
DataSheet
ACM2012H-381-2P-T05 PDF
Type Description
Series:ACM-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:380 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:20V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.051" (1.30mm)