B82724J2512N020
Description
CMC 4.1MH 5.1A 2LN TH
DataSheet
B82724J2512N020 PDF
Type Description
Series:B82724
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.1 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5.1A
DC Resistance (DCR) (Max):46mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.232" L x 0.728" W (31.30mm x 18.50mm)
Height (Max):1.307" (33.20mm)