ACM4520-142-2P-T000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 1.7A 2LN 1.4 KOHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACM4520-142-2P-T000 PDF
Type Description
Series:ACM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1.4 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):80mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)