DCN181320V1-103HF
Description
CMC 10MH 1.4A 2LN TH
DataSheet
DCN181320V1-103HF PDF
Type Description
Series:DCN181320V
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.531" W (18.50mm x 13.50mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC-17-E27JH
SC-17-E27JH
CMC 2.75MH,17A, 0.014OHM