ELF-22V025C
Description
COMMON MODE CHOKE 2.5A 2LN TH
DataSheet
ELF-22V025C PDF
Type Description
Series:V
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):115mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.260" L x 0.906" W (32.00mm x 23.00mm)
Height (Max):1.535" (39.00mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SN5-700
SN5-700
NMC 140.0UH 0.9A 0.2500 OHM TH