C201370A-152NHF
Description
CMC 1.5MH 6.8A 2LN TH
DataSheet
C201370A-152NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6.8A
DC Resistance (DCR) (Max):15mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.083" L x 0.728" W (27.50mm x 18.50mm)
Height (Max):1.280" (32.50mm)