DCM282818H-253NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 25MH 1.5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM282818H-253NHF PDF
Type Description
Series:DCM282818H
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:25 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):430mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Height (Max):0.709" (18.00mm)