SSR21NH-M041500
Description
CMC 150.0MH 0.4A 2.00OHM HIGH IM
DataSheet
SSR21NH-M041500 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:150 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.571" (14.50mm)