CM7060R301R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 5A 2LN 300 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM7060R301R-10 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max):0.150" (3.80mm)