PHBC20-1R7A0097V
Description
NMC 90.3UH 12A 0.0160OHM TH
DataSheet
PHBC20-1R7A0097V PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:97 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):12A
DC Resistance (DCR) (Max):16mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C