RN232-2.5-02-5M6
Description
CMC 5.6MH 2.5A 2LN TH
DataSheet
RN232-2.5-02-5M6 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5.6 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):86mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max):1.362" (34.60mm)