DCN181713H-153HF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 15MH 1.2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCN181713H-153HF PDF
Type Description
Series:DCN181713H
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):210mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max):0.512" (13.00mm)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 10.5MH 40A 3LN TH
7418-RC
7418-RC
CMC 45MH 400MA 2LN TH
CMC 20MH 1.5A 2LN TH
V3-GM
V3-GM
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD SCREW
DCN181713H-153HF
DCN181713H-153HF
CMC 15MH 1.2A 2LN TH
Q-0J00V0003072i
Q-0J00V0003072i
BNC-SP/HDBNC-SP G174 72I
Q4025LH5
Q4025LH5
TRIAC ALTERNISTOR 400V 25A