LF2420NP-353
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 35MH 600MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
LF2420NP-353 PDF
Type Description
Series:LF
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:35 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.58Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.953" L x 0.953" W (24.20mm x 24.20mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)