ACP3225-501-2P-TL000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 2A 2LN 500 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACP3225-501-2P-TL000 PDF
Type Description
Series:ACP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:500 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):40mOhm
Voltage Rating - DC:60V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)