PHBC10-0R8A0107V
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
NMC 101.1UH 3A 0.0530OHM TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PHBC10-0R8A0107V PDF
Type Description
Series:PHBC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:107 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):53mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height (Max):0.866" (22.00mm)