SSR10H-04910
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 91MH 0.4A 2.8OHM HIGH IMPEDA
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SSR10H-04910 PDF
Type Description
Series:SSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:91 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.8Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.531" (13.50mm)