CM6460-224
Description
CMC 220UH 5A 2LN SMD
DataSheet
CM6460-224 PDF
Type Description
Series:CM6460
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:220 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):12mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
Height (Max):0.300" (7.62mm)