LF2020NP-222
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 2.2MH 1.3A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
LF2020NP-222 PDF
Type Description
Series:LF
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.3A
DC Resistance (DCR) (Max):240mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.827" L x 0.638" W (21.00mm x 16.20mm)
Height (Max):0.886" (22.50mm)