PLT10HN450180P0B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CMC SMD 0.8UH 18A NONAUTOSMD TMA
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PLT10HN450180P0B PDF
Type Description
Series:PLT10HN
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:45 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):18A
DC Resistance (DCR) (Max):1.8mOhm
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.508" L x 0.260" W (12.90mm x 6.60mm)
Height (Max):0.366" (9.30mm)