SRF2012-261YA
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF2012-261YA PDF
Type Description
Series:SRF2012A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:260 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 550MA 2LN 90 OHM SMD
COMMON MODE CHOKE 10MH 2A 2LN TH
ACM-21U-900-T
ACM-21U-900-T
CMC 280MA 2LN 90 OHM SMD
DCCM21S6E5-36.0BN
DCCM21S6E5-36.0BN
MICRO-D SKT 21POS WIRE LEAD 36"
EN4SD20206S16
EN4SD20206S16
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 20"W
CAT25C08VI-1.8TE13
CAT25C08VI-1.8TE13
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
SRF2012-261YA
SRF2012-261YA
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD