SSR21NHS-M18125
Description
CMC 12.5MH 1.8A 0.19OHM WIDE IMP
DataSheet
SSR21NHS-M18125 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:12.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.8A
DC Resistance (DCR) (Max):190mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.571" (14.50mm)