DLP1NDN670HL4L
Description
CMC 80MA 4LN 67 OHM SMD
DataSheet
DLP1NDN670HL4L PDF
Type Description
Series:DLP1N
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:67 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):80mA
DC Resistance (DCR) (Max):3.63Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.059" L x 0.026" W (1.50mm x 0.65mm)
Height (Max):0.020" (0.50mm)