SPF-100-1R1A010
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC, SMD, 1UH, 10A, 12MOHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SPF-100-1R1A010 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10mA
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Voltage Rating - DC:150V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:40°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:1.181" L x 1.063" W (30.00mm x 27.00mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)