SRF2012-671YA
Description
CMC 140MA 2LN 670 OHM SMD
DataSheet
SRF2012-671YA PDF
Type Description
Series:SRF2012A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:670 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):140mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)